header bottom lines

Festiwal Zawodów w Krakowie 2016

W dniach 17-19 marca nasza szkoła brała udział jako wystawca w Targach Edukacyjnych – Festiwal Zawodów w Krakowie. Festiwal Zawodów odbywa się w formie targów ekspozycyjnych, gdzie na poszczególnych stoiskach wystawcami są uczniowie, studenci, nauczyciele oraz specjaliści zajmujący się przygotowaniem do wyboru zawodu. Festiwal umożliwia uczniom zapoznanie się z ofertą szkół i przygotowuje ich do wyboru zawodu, pomaga poznać zasady i formy współpracy szkół z podmiotami gospodarczymi, w których organizowane są praktyki zawodowe.

Stoisko Zespołu Szkół w Wolbromiu znajdowało się w obrębie branży rolno-przetwórczej i prezentowało ofertę kształcenia zawodowego. Technikum reprezentowali uczniowie, którzy wybrali zawód technika informatyka oraz technika informatyka w służbach mundurowych. Oferta Zasadniczej Szkoły Zawodowej w klasie wielozawodowej jest bardzo bogata i obejmuje kilkanaście najpopularniejszych zawodów. Do grupy tych zawodów od września 2016 dołączy nowy zawód – jeździec. W jego zaprezentowaniu na targach nieoceniona okazała się pomoc uczennic Zespołu Szkół w Wolbromiu, które w wolnych chwilach uprawiają jeździectwo. Praktyki w tym zawodzie uczniowie będą mogli odbywać w stadninach i u hodowców koni. W ciągu najbliższych kilku lat uczniowie decydujący się na ten zawód będą mogli liczyć na dodatkowe wynagrodzenie za praktyki.

Za reprezentowanie naszej szkoły na targach serdecznie dziękujemy uczennicom Dominice Sygule (3D) i Monice Krupie (1A), a także uczniom Kacprowi Frankowskiemu (1TIM), Szymonowi Gołuszce (1TIM) i Antoniemu Maciągowi (1TIM).

Ze względu na zaistniałe okoliczności szczególnie gorące podziękowania składamy Kamili Kałwie (3D) i Kamilowi Imiołkowi (1TIM).

 

Ewelina Drzewiecka

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tu: https://www.flickr.com/photos/138795239@N08/albums/72157664061839973

Marzec 25, 2016