header bottom lines

Dzień Ziemi

PALĄCY PROBLEM – NISKA EMISJA!

Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi (z ang. Earth Day). Dzień Ziemi to międzynarodowe coroczne eventy, spotkania, które mają za zadanie przypomnieć co roku jak ważnym czynnikiem jest dbanie o środowisko. Tegorocznemu wydarzeniu przyświecało hasło: ,,Palący temat- niska emisja”. Z tej okazji my, uczniowie z klas pierwszej i drugiej przyrodniczej oraz drugiej ekonomicznej Liceum Ogólnokształcącego, wraz z opiekunami: Panią profesor Elżbietą Siewiorek oraz z Panią profesor Iwoną Chojnacką, udaliśmy się do Gimnazjum numer 2 w Wolbromiu, położonego nieopodal naszego Zespołu Szkół. Przez całą drogę ochoczo nieśliśmy transparenty, przypominające o tym, jakie wydarzenie ma w tym dniu miejsce. W czasie, w którym szliśmy, nie rzadko spotykaliśmy ludzi, których reakcje były pozytywne. Gdy dotarliśmy na miejsce, zaczęliśmy wyjaśniać gimnazjalistom jak bardzo dbanie o środowisko, o naszą planetę jest ważne. Z pewnością ułatwili to, wspomniani już uczniowie z klas przyrodniczych, którzy przygotowali krótką, lecz treściwą prezentację na temat Dnia Ziemi. Po zaprezentowaniu zagadnień, przeszliśmy do drugiej części naszego spotkania: quizu.

Quiz składał się z 18 pytań i był skierowany do przyszłych absolwentów Gimnazjum nr 2. Uczniowie za swoją aktywność i wiedzę zostali docenieni drobnymi słodkimi upominkami. Po zakończonej akcji, wróciliśmy do naszego liceum.

Mamy nadzieję, że miło spędzony dzień, ten szczególny dzień, zaowocuje w przyszłości większa dbałością o środowisko.

Marcin Gajewski (klasa 1b)

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tu:
Album zdjęć Dzień Ziemi

Maj 20, 2016