header bottom lines

„ X Targi Wolontariatu 2017 i wygrana wolontariuszki z naszej szkoły ”

„Bez miłości grosz jest szorstki, strawa podana niesmaczna, opieka najlepsza niemiła”- tymi słowami św. Brata Alberta w dniu 7 grudnia 2017 roku w wolbromskim Domu Kultury rozpoczęły się X Targi Wolontariatu. Organizatorem uroczystej gali było Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser z Olkusza oraz po raz pierwszy Zespół Szkół w Wolbromiu.

Gala składała się z dwóch części: artystycznej oraz oficjalnej.

Inspiracją do przygotowania części artystycznej stała się postać Adama Chmielowskiego- św. Brata Alberta, który poświęcił większość swojego życia na pomoc potrzebującym i może być wzorem dla osób chcących bezinteresownie pomagać innym. Młodzież zaprezentowała program artystyczny przybliżający postać świętego, jego myśli i słowa dotyczące poświęcenia dla drugiego człowieka i miłosierdzia wobec bliźnich. Uroczystość zostało wzbogacona pięknym śpiewem, grą i tańcem naszych uczniów. Zaprezentowano również w formie pięknej prezentacji multimedialnej dotychczasowe działania z zakresu wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego.

Galę zaszczycili swoją obecnością dyrekcja naszej szkoły, przedstawicielki Res Sacra Miser, pan Burmistrz miasta i gminy Wolbrom Adam Zielnik, który objął imprezę patronatem honorowym. Ponadto na gali obecni byli dyrektorzy szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi z terenu miasta, dyrekcja wolbromskiego OREW, a także przedstawiciele lokalnych organizacji z terenu powiatu olkuskiego oraz przedstawicielka Sumiriko Poland.  W targach brały udział grupy uczniów i nauczycieli ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu okuskiego, a także oddziałów gimnazjalnych ze szkół wolbromskich.

Podczas targów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Wolontariusz roku 2017”. Nagrodzono laureatów oraz wygranych w trzech kategoriach: wolontariusz roku w mojej organizacji, najlepszy wolontariusz uczeń oraz najlepszy wolontariusz- pedagog.

Nasza uczennica Sandra Kowal działająca aktywnie już 3 rok w Szkolnym Kole Wolontariatu „ Serce dla innych” zajęła pierwsze miejsce w konkursie, w kategorii- najlepszy wolontariusz uczeń. Serdecznie gratulujemy!

Joanna Kulczyk, Magdalena Kołdras

Grudzień 10, 2017