Z wizytą w WSB

7 marca, 2018

Rankiem 6 marca 2018 roku wszyscy uczniowie z technikum informatycznego (również klasy mundurowe) oraz maturzyści z LO rozlokowali się w autokarach i wyruszyli do Dąbrowy Górniczej z wizytą do Wyższej Szkoły Biznesu, która specjalnie dla naszej młodzieży, zorganizowała Dzień Otwarty. Już  przy wejściu bardzo serdecznie przywitał nas p. Sebastian Korzeniowski.

Po zostawieniu odzieży wierzchniej w szatni udaliśmy się do Audytorium Maximum na prezentację uczelni. Zostały nam przedstawione osiągnięcia, kierunki kształcenia i możliwości jakie daje WSB swoim obecnym i przyszłym studentom.

Następnie uczestniczyliśmy w wykładzie prof. Macieja Witkowskiego „Psychologia manipulacji”. Dowiedzieliśmy się, że bardzo często, nie wiedząc o tym, uczestniczymy w eksperymentach psychologicznych (po prostu psychologowie manipulują nami), żeby zbadać nasze zachowania w określonych sytuacjach. Do czego wykorzystywana jest później ta wiedza? No właśnie, chociażby w marketingu i reklamie. Już teraz wiemy, że jeżeli kupujemy rzeczy, których wcale nie chcemy, to efekt odpowiednich technik manipulacji. Bardzo zainteresował nas również omówiony przez profesora eksperyment motywowania za pomocą rażenia prądem…

Później, po krótkiej przerwie, zajęcia odbywały się już w grupach. Informatycy uczestniczyli w zajęciach „Biały wywiad Internetowy”, dotyczących zaawansowanych metod wyszukiwania informacji w Internecie i sieciach, prowadzonych przez dra inż. Krystiana Mączkę.

Natomiast grupa mundurowa zapoznała się z metodami zbierania dowodów na miejscach przestępstw (np. odciski palców, zapach i metodami ich porównywania), wizualizacją miejsc zbrodni oraz popełnianych przestępstw. Mogli skorzystać z programu do tworzenia portretów pamięciowych i wykonać samemu portret dowolnej osoby. Duże zainteresowanie wzbudziła zawartością walizki kryminalistycznej oraz praktyczne wykorzystanie niektórych jej składników: proszek daktyloskopijny, pędzel daktyloskopijny, folia daktyloskopijna. Uczniowie sami „zbierali”, wykorzystując zawartość walizki, odciski palców i zabezpieczali je.

Młodzież klasy 3B dowiedziała się, dlaczego praca w zespołach jest bardziej efektywna niż indywidualna. Warsztaty „Sędzia czy siewca? O skutecznej pracy w zespole” pozwoliły lepiej poznać siebie, ujawniły jaką rolę każdy pełni w grupie (np. koordynatora, realizatora, lokomotywy, duszy zespołu, itp.). Wiedzą już, że dobry zespół, to ludzie o różnych cechach, którzy wzajemnie się uzupełniają, ale tworzą całość, bardzo skuteczną w osiąganiu celu. Trenerem była p. dr Magdalena Kot-Radojewska.

„Co kupujemy, a za co płacimy, czyli marketingowa ewolucja produktu… Od wynalazku A.G Bella po współczesne smartfony…”, to temat zajęć w których uczestniczyli maturzyści z klasy 3A pod kierunkiem Pani dr Angeliki Pabian.

Po zakończonych zajęciach w grupach, wszyscy spotkaliśmy się w Audytorium, gdzie zostało podsumowane nasze spotkanie z pracownikami naukowymi uczelni.  Z niektórymi z nich wkrótce bo już (12 marca)  ponownie się spotkamy, tym razem u nas w szkole.

Galeria zdjęć z wyjazdu

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!