header bottom lines

„Biolodzy” i „fizycy” z 2a z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

8 marca,dzięki zaangażowaniu i uprzejmości pana Daniela Dzioba, wzięliśmy udział w zajęciach na Collegium Medicum UJ.
Najpierw wysłuchaliśmy dwóch bardzo ciekawych wykładów, przedstawionych przez pracowników UJ. Były to: „ Nowoczesne metody neuropsychologii w rozpoznawaniu i terapii uzależnień” oraz „Jak zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała?”.

Później  uczestniczyliśmy w zajęciach w pracowni dydaktyki medycznej, gdzie uczyliśmy się badać ciśnienie krwi, sprawdzaliśmy reakcję źrenic na światło, używaliśmy stetoskopu do słuchania bicia serca i szmerów w płucach.

Kolejne zajęcia odbyły się w pracowni biofizyki, gdzie w praktyce mogliśmy poznać tajniki elektrokardiografii, ultrasonografii, termografii i radiografii.

Przy okazji zajęć poczuliśmy dreszczyk emocji przebywając w dawnej kostnicy, a robiąc USG, doznawaliśmy prawie mistycznych wrażeń, widząc swoje wątroby, nerki i serca oraz kształty i obrazy z dziedziny religii 😉 Potwierdziły się też nasze przypuszczenia, że bycie studentem, a raczej studentką medycyny zobowiązuje nie tylko do nauki, ale wymaga nie lada poświęceń… otóż studentki medycyny muszą mieć krótkie, niepomalowane paznokcie 😉

Niezrażeni tym faktem, mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie, będziemy mogli zmagać się z tajnikami biofizyki. Zapewne pomoże nam to, w podjęciu decyzji o wyborze przyszłych kierunków studiów.

Jako opiekun „biologów” i „fizyków” w zajęciach wzięła udział (z ogromnym zainteresowaniem)nauczycielka biologii – Iwona Chojnacka.

Marzec 8, 2018