header bottom lines

SUKCES ADRIANA

Gratulujemy uczniowi klasy IIIA –o profilu politechnicznym Adrianowi Furmanowi zakwalifikowania się do finału Powszechnego Internetowego Konkursu Dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka, zorganizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Laureaci tego konkursu uzyskują indeks tej renomowanej uczelni z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego.

To osiemnasta edycja konkursu przedmiotowego, którego początkowe dwa etapy są rozgrywane w Internecie – łącznie pięć tur po dziesięć nie elementarnych zadań.

Kompletne rozwiązania zadań wylosowanych w trzecim etapie wysyła się pocztą lub w postaci plików w formacie pdf ze strony Konkursu. Etap czwarty to półfinał, który odbył się 07.04.2018 r. w Warszawie. Adrian znalazł się w gronie 73 najlepszych matematyków z całej Polski. Przygotowanie się do tego typu konkursu wymaga nie lada wysiłku, wiedzy i wytrwałości. W najbliższą sobotę 14.04.2018 r. będzie walczył o indeks w finale tego konkursu.

Trzymamy kciuki !
Jarosław Kazibut

Kwiecień 9, 2018