header bottom lines

„ODNALAZŁAM SIEBIE W TOBIE…” – RELACJA Z PIKNIKU INTEGRACYJNEGO Z OREW-EM

W słoneczne, poniedziałkowe przedpołudnie, 11 czerwca 2018 roku, na terenie Zespołu Szkół rozpoczęła się jakże miła uroczystość podsumowania VII edycji projektu integracyjnego „Współistnienie czy współdziałanie? Mądra integracja”, realizowanego przez naszą szkołę we współpracy z wolbromskim Ośrodkiem Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym.

Ostatnie w roku szkolnym działanie projektowe już od siedmiu lat nosi nazwę Pikniku Integracyjnego, gdyż to właśnie wtedy możemy razem poświętować i prawdziwie wspólnie „piknikować” na świeżym powietrzu, jednocześnie podsumowując całoroczną, bezapelacyjnie owocną współpracę pomiędzy wymienionymi wyżej placówkami.

Podczas tegorocznego Pikniku panowała serdeczna i rodzinna atmosfera. Oprócz licznych wzajemnych podziękowań, ciepłych słów gości i gospodarzy – dyrekcji zaprzyjaźnionych instytucji, zapewnień o dalszej współpracy oraz pięknych upominków nie mogło zabraknąć multimedialnej prezentacji, podsumowującej przeprowadzone w bieżącym roku szkolnym działania oraz występów wokalnych naszych szkolnych artystów. Dziękujemy Karolinie Janus z klasy I TI za przygotowanie pokazu slajdów, Karolinie Kozłowskiej i Zuzi Ptasińskiej z klasy Ia LO za subtelne rozpoczęcie i zakończenie części oficjalnej integracyjnego spotkania oraz Zuzi Statuch za koordynację wszystkich działań.

Ale najważniejsza tego dnia była wspólna zabawa, radość wychowanków OREW-u oraz naszych uczniów, uśmiech na ich twarzach oraz entuzjazm podczas wykonywania wszelkich konkurencji sportowych, rozgrywek przyrodniczych i ogólnie rzecz ujmując… – towarzysko – kulturalnych. To wszystko za sprawą wolontariuszy z klasy Ia LO oraz I i II TI, którzy opracowali te iście „szalone” zadania. A ponieważ pogoda też nam sprzyjała i tego dnia również spisała się na medal, po wszystkich wyczerpujących fizycznie i umysłowo działaniach wspólnie odpoczywaliśmy na kocach, zajadając smakołyki przyniesione w koszyczkach przez licealistów, a także pyszne drożdżówki ufundowane przez pana Jacka Haberkę. Dziękujemy! Były naprawdę smaczne…

Wiemy już, że współpraca będzie kontynuowana, ale w jakiej formie okaże się dopiero we wrześniu… Zatem bądźcie czujni, zwarci i gotowi i… do zobaczenia po wakacjach!

Czerwiec 12, 2018