header bottom lines

Donostiako agurra!

Wakacje to niezwykle ciekawy okres. Wszyscy marzą o urlopach, i wszyscy zazdroszczą nauczycielom „Ty to masz życie! Całe 2 miesiące wolnego!”. Nauczyciele też, a jakże!, zazdroszczą sobie tych 2 miesięcy wolnego, których chyba nigdy nie zaznali… Dla nich praca wciąż trwa! Dla przykładu, nasz nauczyciel fizyki, Daniel Dziob, przez cały ubiegły tydzień uczestniczył w międzynarodowej konferencji dotyczącej dydaktyki fizyki, której tytuł w języku polskim brzmiałby: „Badania i innowacje w edukacji fizyki: dwie strony tej samej monety.”.
W konferencji, która odbyła się w tym roku w San Sebastian w Hiszpanii, wzięło udział niemalże 300 nauczycieli i pracowników uczelni z całego świata. Wykłady, prezentacje, warsztaty, sesje posterowe, grupy dyskusyjne i inne aktywności odbywały się od rana do wieczora po kilka równocześnie. Ogromna ilość niesamowitych pomysłów: na „sprawdziany” (np. two-tier tests”), ciekawe lekcje (np. proste eksperymenty z polem magnetycznym), zajęcia dodatkowe (np. gry terenowe), jak również intrygujące dyskusje panelowe z ekspertami (po uwzględnieniu naszego kodu kulturowego można by je zatytułować „Quo vadis fizyko?”). Pan Daniel uczestniczył w konferencji aktywnie, to znaczy mając również swoje wystąpienia, w tym o aktywnościach podejmowanych w naszej szkole. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć, które nam przesłał, wraz z baskijskim „Donostiako agurra!”, co oznacza „Serdeczne pozdrowienia z San Sebastian!”.

Sierpień 18, 2018