header bottom lines

WSPÓLNE ŚWIĘTWANIE EUROPEJSKEGO DNIA JĘZYKÓW

26 września uczniowie Zespołu Szkół w Wolbromiu wraz z zaproszonymi gośćmi z Zespołu Szkół pod Lasem, Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Wolbromiu, Szkoły Podstawowej w Wierzchowisku oraz gośćmi z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Wolbromiu, wspólnie świętowali kolejny już Europejski Dzień Języków.

Impreza rozpoczęła się na boisku przy Zespole Szkół. O godzinie 12.00 z głośników rozbrzmiała dźwięczna melodia tańca belgijskiego. Wszyscy uczestniczy wraz z nauczycielami języków obcych razem odtańczyli „belgijkę”, co zacieśniło więzi
i zachęciło do wzajemnej integracji, poznania się, a także zmotywowało do dalszego udziału w zadaniach.

Następnie młodzież przeszła pod budynek szkoły, aby tam „pokolorować” szkolną rzeczywistość. Każdy uczeń otrzymał kredę, by w grupach ozdobić chodnik oraz drogę przy ZS napisami w językach europejskich, takich jak: angielski, niemiecki, rosyjski czy hiszpański. Wszystko to odbywało się przy dźwiękach muzyki różnych wykonawców europejskich. Po chwili droga dojazdowa do szkoły stała się wielobarwna i iście „europejska”.

Po skończonych „pracach” przy budynku szkoły młodzież Zespołu Szkół, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, ustawiła się do uroczystego, europejskiego przemarszu ulicami miasta. Na ulicy Krakowskiej można było w tym dniu zobaczyć kolorowe flagi europejskich państw oraz poprzebieraną młodzież. Jednak na samym marszu się nie skończyło. Uczniowie zachęcali przechodniów do wspólnej nauki języków obcych. Mieli oni przygotowane „mini” lekcje z nauką słówek i zwrotów w różnych językach. Zaglądali do sklepów, zagadywali przechodzących (jednym z nich był też Pan Burmistrz), nauczali, a także obdarowywali drobnymi upominkami.

Na koniec uroczystości wszyscy uczestnicy wraz z nauczycielami upamiętnili tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków poprzez wspólne zdjęcie na płycie rynku. Myślimy, że ten dzień, obchodzony razem, sprzyja integracji pomiędzy szkołami
w naszej gminie, a także zwiększa świadomość tego, że nauka języków obcych jest ważna w dzisiejszych czasach, nie tylko wśród uczniów, ale także i mieszkańców Wolbromia.

Październik 5, 2018