header bottom lines

Lekcja angielskiego w OREW Wolbrom

Lekcja angielskiego w OREW Wolbrom w ramach VIII edycji projektu „Współistnienie czy współdziałanie? – Mądra integracja.”

 

8 listopada młodzież klasy 1 Liceum Ogólnokształcącego wybrała się na lekcje języka angielskiego do swoich kolegów z OREW Wolbrom. Zajęcia nosiły nazwę „Geography of Poland” i odbywały się w ramach 8 już edycji wspólnego projektu realizowanego przez ZS w Wolbromiu i OREW Wolbrom.

Uczniowie LO przygotowali kartonowe mapy Polski oraz prezentację multimedialną, podczas której nauczali charakterystycznych miejsc w naszym kraju oraz zwierząt w nich występujących zarówno po polsku jak i po angielsku. Wychowankowie OREW wraz z opiekunami mieli za zadanie przyklejać wymienione nazwy na mapę oraz uczyć się ich nazw angielskich.

Po warsztatach, w ramach powtórzenia wiadomości koledzy z OREW, podzieleni na dwie grupy zagrali w grę zręcznościową, w której odpowiednio wypowiedziana nazwa angielska skutkowała szansą na ruch i zbicie pionków drużyny przeciwnej. Zabawa była przednia, nawet opiekunowie poważnie podjęli wyzwanie.

Na koniec nasi licealiści nagrodzili uczestników warsztatów słodkościami oraz wszyscy wspólnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. To był bardzo mile spędzony czas, a uczniowie ZS Wolbrom nie mogą doczekać się kolejnego spotkania z kolegami i koleżankami z OREW. Miejmy nadzieję, że to nastąpi już niebawem…

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

Listopad 11, 2018