header bottom lines

„Wybierz Życie – Pierwszy Krok”

Human papilloma virus (HPV)–ten wiruso wdzięcznie brzmiącej nazwie był głównym bohaterem szkolenia dla koordynatorów programu edukacyjnego poświęconego profilaktyce zakażeń HPV i raka szyjki macicy – „Wybierz Życie – Pierwszy Krok”, które zostało zorganizowane przez Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we współpracy z Fundacją MSD dla Zdrowia Kobiet. Spotkanie odbyło się w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

W naszej szkole program realizowany jest od kilku lat na lekcjach biologii. Ma na celu zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy i roli HPV w jego powstawaniu,podniesienie świadomości o czynnikach zwiększających ryzyko zachorowania, a przede wszystkim motywowanie kobiet do regularnego poddawania się badaniom profilaktycznym przez całe życie.

 

 

Grudzień 6, 2018