header bottom lines

RUSZYŁ KLUB JĘZYKOWY ZS WOLBROM TED ED CLUB !!

W ramach szkolnego klubu językowego ZS Wolbrom TedEd Club odbyły się już dwa zajęcia językowe, na których uczniowie przygotowują się do nagrania prezentacji w stylu Ted i do podzielenia się nią z rówieśnikami na całym świecie.

Podczas spotkań młodzież zagłębiła się w tematy takie jak: „Whatmakesyourheart beat faster?” (Co sprawia, że Twoje serce bije mocniej?) oraz „Whatmakes a great idea…great?” (Co sprawia, że dany pomysł jest wybitny?). Klubowicze tworzyli mapy myśli, rysowali swoje przemyślenia i pomysły, a następnie dzielili się nimi z kolegami i koleżankami wygłaszając krótkie przemowy, które powoli przygotowują ich do mówienia przed kamerą. Dodatkowo, młodzież ogląda tzw. TEDy czyli prezentacje ludzi z różnych krajów całego świata dotyczące omawianych tematów.

Spotkania klubu mają typowo angielski charakter. Młodzież nie posługuje się językiem macierzystym. Swoje przemyślenia, pomysły, a nawet emocje wyraża w języku angielskim. Filmy nagrane są przez native speaker’ów, co pomaga w otwieraniu się i przełamywaniu bariery językowej.

Już wkrótce klubowicze będą mieli okazję połączyć się i poznać innych uczestników Ted Ed Klubów z różnych krajów na całym świecie. Tworzyć z nimi wspólne projekty i dzielić się opiniami na omawiane na zajęciach tematy. Nie możemy się doczekać!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Styczeń 10, 2019