header bottom lines

Co się dzieje z ciałem po śmierci, czyli co to jest Program świadomej donacji w Katedrze Anatomii UJ CM?

Na to dziwne pytanie uzyskali odpowiedź uczniowie klasy 2a, którzy 12 lutego uczestniczyli w nietypowej lekcji anatomii.

Zgadzając się ze słowami profesora Ludwika Teichmanna – założyciela Muzeum Anatomii UJ CM, który napisał, że „anatomia z książek na pamięć nauczana niewiele jest warta”, postanowiliśmy poszerzyć swoją wiedzę biologiczną i skorzystać ze zbiorów największego i najstarszego muzeum  anatomii w Europie. Ta fascynująca lekcja u jednych uczniów wywołała ciekawość, u innych obrzydzenie, niektórych przyprawiła o niemalże omdlenie. Nikogo nie pozostawiając obojętnym, pozwoliła zgłębić tajemnice ludzkiego ciała, a tych, którzy poczuli niedosyt wiedzy, być może skłoni do podjęcia studiów medycznych.

Luty 12, 2019