header bottom lines

ZS WOLBROM TED-ED CLUB IN PROGRESS !

Relacja ze spotkań klubu językowego ZS Wolbrom Ted-Ed Club.

 

Jak już wcześniej pisaliśmy w grudniu ruszył szkolny klub językowy mający na celu przygotowanie uczniów do wygłoszenia na forum międzynarodowej społeczności młodzieżowej jaką jest Ted-Ed Student Talk Program, krótkich prezentacji, w których dzielić się oni będą swoimi pomysłami na życie, tudzież opiniami na różnorodne tematy bezpośrednio ich dotykające.

Zajęcia prowadzą dwie szkolne anglistki, p. D.Łaksa i p. P. Strózik. Każda z nich prowadzi swoją grupę. Do tej pory klubowicze spotkali się czterokrotnie, a zajęcia polegały głównie na zdefiniowaniu tego czym w ogóle jest idea, jakimi ideami warto się dzielić, o jakich warto mówić i co charakteryzuje dobrą ideę. Uczniowie oglądali różne filmy w stylu „Ted Talks,” w których ich rówieśnicyz całego świata wypowiadali się na w/w temat lub wygłaszali swoje osobiste „Students Ted Talks.”

Każdy z naszych uczestników doszedł już do etapu, w którym wie czym chciałby się podzielić i o czym opowiedzieć kolegom i koleżankom z innych krajów. Tematy są najróżniejsze, między innymi: schroniska dla zwierząt, operacje plastyczne, opieka zdrowotna dla dzieci w Polsce, social media i ich wpływ na dzisiejszą młodzież, negatywy systemu edukacji w Polsce, nietolerancja czy bezdomność. Każdy z uczestników klubu dogłębnie analizuje wybrany temat, a przede wszystkim wyszukuje i ogląda Ted Talks o podobnej tematyce porównując tym samym co na dany temat myślą rówieśnicy z innych krajów. Nasi klubowicze dyskutują, oceniają siebie nawzajem i udzielają sobie rad wspierając się tym samym w tworzeniu prezentacji.

We środę 20 lutego, jedna z anglistek, p. Paulina Strózik wzięła udział w video konferencji, tzw. check in call, z koordynatorami z innych krajów (Grecji, Brazylii, Rumunii oraz Południowej Afryki) oraz członkiem organizacji Students Ted-Ed Club w Nowym Yorku. Podczas rozmów udało się nie tylko zdobyć ważne informacje co do samych prezentacji czy prowadzenia klubu ale także udało się nawiązać kontakt z koordynatorką i uczniami z Brazylii oraz Rumunii, co miejmy nadzieję zaowocuje współpracą i wymianą doświadczeń ale o tym będziemy informować Was na bieżąco…

Klubowicze

Luty 22, 2019