header bottom lines

TED-ED video call with Romanian students !

Pierwsza video konferencja z członkami Ted-Ed Clubu z Rumunii.

We środę, 6 marca udało nam się nawiązać kontakt i połączyć w video konferencji z młodzieżą z Rumunii, która tak jak i my należy do klubu językowego Ted-Ed Club. Początkowo wszyscy byli trochę zestresowani, zastanawialiśmy się o czym będziemy rozmawiać i „jak to jest po angielsku” ale rozmowa rozkręciła się bardzo szybko.

Wymieniliśmy się pomysłami na nasze prezentacje i opowiedzieliśmy sobie jak wyglądają spotkania naszych klubów. Temat jednak szybko zmieniliśmy na, o dziwo, szkołę. Byliśmy ciekawi jak wygląda nauka w Rumunii, jakich przedmiotów uczą się nasi rówieśnicy i na jakie zajęcia dodatkowe chodzą. Oni także wypytywali nas o profile na jakich się uczymy, jakich przedmiotów jest najwięcej i co jest dla nas najtrudniejsze. Nasi Rumuńscy koledzy i koleżanki bardzo chcieli także wiedzieć, co warto zobaczyć w Polsce i jak spędzamy wolny czas na wycieczkach szkolnych. Niestety po niespełna godzinie musieliśmy kończyć, gdyż nasi rozmówcy spieszyli się na swoje zajęcia dodatkowe.

Dzisiejsze zajęcia Ted-Ed Clubu były ważną lekcją. Lekcją, na której mogliśmy przełamać opór związany z barierą językową, rozwinąć umiejętności komunikacyjne ale przede wszystkim mogliśmy poznać nowych ludzi i ich kulturę. Myślimy, że na tej jednej rozmowie się nie skończy, a nasza współpraca zaowocuje choćby wspaniałymi pomysłami na prezentacje.

Klubowicze

Marzec 6, 2019