header bottom lines

A TED-ED CLUB VIDEO CONFERENCE WITH STUDENTS FROM ITALY !

Video konferencja z młodzieżą ze szkoły w Monca we Włoszech.
W piątek chętni uczestnicy klubu językowego ZS Wolbrom Ted-Ed Club wzięli udział w kolejnej video konferencji , tym razem rówieśnikami z Włoch. Tym razem koledzy i koleżanki ze szkoły w Monca poprosili aby tematem tej rozmowy był Pokojowy Strajk Młodzieżowy dotyczący zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka.
Był to międzynarodowy strajk młodzieży, która w piątek 15 marca wyszła na ulicę, żeby manifestować i powiedzieć głośno „nie” zanieczyszczaniu środowiska przez człowieka.. Młodzież z Włoch w większości brała udział w manifestacjach więc nasi klubowicze chętnie słuchali o tym jak to się wszystko odbywało i czy mieli z powodu tego jakieś konsekwencje w szkole.
Następnie uczniowie opowiadali sobie o tym jakie działania podejmuje w swoich szkołach oraz środowisku lokalnym aby chronić środowisko i być „eko.” Największym zainteresowaniem cieszył się pomysł ZS Wolbrom na zasiane łąki kwietnej. Młodzież z Włoch stwierdziła, że zdecydowanie zapożyczy ten pomysł i zrealizuje go wokół Swojej szkoły.
Rozmowa była bardzo żywa, uczniowie chętnie odpowiadali i zadawali pytania, trudno było ją zakończyć, bo nasi klubowicze złapali bardzo dobry kontakt z młodzieżą z Monca, co oznacza, że w niedalekiej przyszłości znów porozmawiają ze sobą online. Póki co jednak klubowicze wrócili do pracy na prezentacjami, aby wkrótce móc podzielić się z nimi z szerszym gronem rówieśników z całego świata…
Marzec 26, 2019