header bottom lines

Lekcja przedsiębiorczości w fabryce

W dniach 27 i 28 marca uczniowie klas pierwszych LO oraz Technikum z ZS w Wolbromiu gościli w wolbromskiej Fabryce Węży Gumowych i Tworzyw Sztucznych FAGUMIT Sp. z o.o.

Młodzież wzięła udział w nietypowej lekcji. W ramach zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości poznała funkcjonowanie przedsiębiorstwa, ale nie w sali lekcyjnej lecz w realnej firmie. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca w poszczególnych działach, czym zajmuje się dział zaopatrzenia, a czym dział księgowości, co to jest logistyka, jak bada się jakość produktu w laboratorium, a w dziele marketingu, jak ważne jest podejście do klienta i otwarty na innowacje umysł.

Młodzież miała okazję przekonać się jaką różnorodność zawodów skupia w sobie jedna firma, oraz jak wielkie znaczenie ma praca zespołowa każdej komórki w funkcjonowaniu dużego przedsiębiorstwa.

Nasze Przewodniczki po firmie – pani Olga Mąkol oraz pani Joanna Oleksy – uświadamiały, że współczesny rynek ma zasięg światowy i że nowoczesne firmy współpracują z firmami (klientami i dostawcami) na całym świecie. Panie na każdym kroku podkreślały, jak ważna w życiu zawodowym w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych.

Największą atrakcją dla wszystkich podczas zwiedzania firmy była przygoda Kacpra, który został poproszony o odebranie telefonu w dziale marketingu i wzorowo wywiązał się z powierzonego mu zadania. Zatem odbycie stażu możemy mu już zaliczyć.

Bardzo dziękujemy firmie FAGUMIT oraz naszym przemiłym Paniom Przewodniczkom za gościnę.

Marzec 28, 2019