header bottom lines

ZS WOLBROM TED-ED CLUB – NOWI ZNAJOMI Z REPUBLIKI POŁUDNIOWEJ AFRYKI !

We  wtorek odbyło się kolejne spotkanie naszego klubu językowego ZS Wolbrom Ted-Ed Club. Tym razem mieliśmy okazją zapoznać się, podczas video konferencji, z młodzieżą z Republiki Południowej Afryki, a dokładnie z Johannesburga.

Rozmowa była fascynująca, po godzinie wymiany doświadczeń nadal nie mogliśmy się pożegnać. Dowiedzieliśmy bardzo wielu ciekawych rzeczy dotyczących szkoły naszych afrykańskich kolegów. Przede wszystkim tego, że mają oni trzy semestry i tylko trzy tygodnie wakacji! Mówią w trzech językach: angielskim, francuskim oraz Zulu (próbowaliśmy nawet nauczyć się słowa „cześć” w języku Zulu ale było to niemożliwe). Mieliśmy mnóstwo pytań, między innymi: o pogodę (okazało się, że nasi koledzy nie znają zimy, a więc z zaciekawieniem słuchali naszych opowieści o nartach i innych sportach zimowych),  o zajęcia dodatkowe (w szkole w RPA młodzież ma dużo zajęć dodatkowych dotyczących takich aspektów jak umiejętność przemawiania publicznego, umiejętność negocjacji i wiele innych), wszyscy uczniowie noszą mundurki, a w jednej klasie jest wiele narodowości.

My opowiedzieliśmy młodzieży z RPA o naszej szkole, profilach, na które uczęszczamy, o naszej tradycyjnej polskiej kuchni i o hobby, które mamy. Byli naprawdę zainteresowanie i wyrazili głęboką chęć podtrzymania znajomości i dalszego kontaktowania się w ramach spotkań klubu Ted-Ed.

Grono naszych zagranicznych znajomych poszerza się, a nasze umiejętności językowe są coraz lepsze !

Klubowicze

Kwiecień 5, 2019