header bottom lines

„Dzień Polski”, czyli integracyjne spotkanie z OREW

5 kwietnia nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół zaprosili do swojej placówki wyjątkowych gości – wychowanków i opiekunów OREW. Spotkanie odbyło się oczywiście w ramach działań związanych z realizacją projektu integracyjnego „Współistnienie czy współdziałanie? Mądra integracja”. Był to dzień szczególny, bo wypełniony różnymi zadaniami i pokazami związanymi z Polską. W czasie zajęć matematycznych szyfrowaliśmy tajne wiadomości, na lekcji hiszpańskiego – uczyliśmy się nazw zwierząt w tym języku, na warsztatach z języka polskiego – analizowaliśmy wiersz z epoki baroku, a przysłowiową wisienką na torcie, były pokazy militarne w wykonaniu klasy 2 TCH. Zajęcia plastyczne z kolei pozwoliły nam na stworzenie „patriotycznych” biało – czerwonych drzew, na których widniały daty z historii Polski. Zwieńczeniem dnia był poczęstunek i przysłowiowe rozmowy „o życiu”. Serdecznie dziękujemy nauczycielom naszej szkoły za pomoc w realizacji poszczególnych bloków tematycznych: p. Magdalenie Latacz, p. Magdalenie Marchaj, p. Grażynie Curyło i p. majorowi Krzysztofowi Hasiakowi. Dziękujemy też uczennicom z 2a, z 2BR, klasie 2TCH i innym zaangażowanym uczniom oraz opiekunom i wychowankom OREW – za uśmiech, za chęć do działania i entuzjazm, którym zarażacie innych.

Kwiecień 7, 2019