header bottom lines

Stanowisko nauczycieli

Wolbrom, 23 kwietnia 2019 r.

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Uczniowie!

 

 Przystępowaliśmy do strajku mając nadzieję na zmiany systemowe w edukacji. Podawane przez media informacje, jakoby nauczyciele żądali tylko zwiększenia własnych wynagrodzeń, jest nieprawdziwa. Każdy z nas zna problemy polskiej oświaty, nawarstwiane od lat. Strajk miał na celu także wywalczenie zmian w tej kwestii. Abyśmy mogli skupić się na nauczaniu i uczniu,
a nie na „czynieniu za dość” formalnościom i podstawie programowej. Postulat finansowy był również obecny, bo niezależnie od przekazu, nasz czas pracy to nie jest 18 godzin. Proszę sprawdzić Facebooka szkoły – wszystkie akcje dodatkowe nie dzieją się same, i w żadnym wypadku nie są płatne dodatkowo. Robimy to, bo zależy nam na rozwoju ucznia, właśnie nie tylko „zgodnie
z podstawą programową”, lecz również w kwestiach wychowawczych, społecznych, zawodowych etc. A kwoty naszych wypłat podawane przez media są najzwyklejszym kłamstwem. Zainteresowanych zapraszamy do rozmowy z nami.

 Niestety, mimo naszych szczerych intencji, w naszym odczuciu strajk został zabarwiony politycznie, padły stwierdzenia, z jakimi głęboko się nie zgadzamy. Tym samym, mając na uwadze dobro uczniów, podjęliśmy wspólnie decyzję, iż rezygnujemy
z kontynuowania akcji protestacyjnej. Dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia, za niedogodności związane ze strajkiem – przepraszamy. Jednocześnie prosimy o zrozumienie, gdyż nasze postulaty nie zmieniają się. System wymaga głębokich zmian, ale dopóki nie będziemy w stanie ich osiągnąć, będziemy starać się jak najlepiej uczyć i rozwijać uczniów, w realiach, jakie mamy.

 

Z wyrazami szacunku,

nauczyciele Zespołu Szkół w Wolbromiu

 

Kwiecień 23, 2019