header bottom lines

Baba Jaga patrzy, czyli…Piknik Integracyjny z wychowankami OREW-u

10 czerwca w Zespole Szkół odbył się Piknik Integracyjny będący częścią
projektu „Współistnienie czy współdziałanie? Mądra integracja”, realizowanego pomiędzy OREW-em i Zespołem Szkół w Wolbromiu. Wydarzenie to było zwieńczeniem oraz podsumowaniem całorocznych działań projektowych, które swoją tematyką nawiązywały do historii, geografii oraz kultury naszej Ojczyzny.

W murach naszej szkoły powitaliśmy dyrekcję OREW-u: panią Ewę Rosiek oraz panią Annę Dulską, koordynatorkę tegorocznej ósmej edycji projektu  – panią Annę Sojkę oraz wychowawców i wychowanków zaprzyjaźnionej placówki. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością również pan dyrektor Piotr Grojec i pan wicedyrektor, Jarosław Kazibut, którzy wraz z paniami: Dominiką Łaksą, Joanną Kulczyk oraz Pauliną Strózik podziękowali dyrekcji, pracownikom oraz wychowankom Ośrodka za okazane serce, wsparcie i ogromne zaangażowanie we współpracę.

Oprócz przemówień, uczestnicy wydarzenia mieli także okazję wysłuchać dwóch występów wokalnych: Kamila Kubatek i Dawid Pacia zaprezentowali utwór„ Shallow”, a Zuzia Ptasińska- piosenkę „ When we wereyoung”. Uczestnicy projektu obejrzeli też prezentację multimedialną, która była podsumowaniem całorocznych działań zorganizowanych zarówno na terenie naszej szkoły, jak i w gościnnych murach Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Wolbromiu.

Mniej oficjalna część Pikniku miała miejsce na łonie natury. Na świeżym powietrzu młodzież ZS oraz wychowankowie OREW-u rywalizowali ze sobą w wielu konkurencjach: w slalomie z zawiązanymi oczami, w rzucie piłeczką do worka, w zbieraniu łyżką ziemniaków oraz w biegu z balonem. Najatrakcyjniejszą zabawą okazała się jednak gra „ Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy”. Na Pikniku nie mogło też zabraknąć wspólnych zabaw tanecznych oraz prawdziwego „piknikowania”.

Zwieńczenie tegorocznych działań projektowych to również okazja do podziękowań, dziękujemy więc wszystkim uczestnikom projektu „Współistnienie czy współdziałanie? Mądra integracja” za ogromne serce, empatię oraz kreatywność i oczywiście liczymy na dalszą współpracę w ramach kolejnych edycji.

 

Czerwiec 12, 2019