header bottom lines

Kampania polska 1939 r. – PAMIĘTAMY!

W środę, 09 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w grze historycznej, której tematem przewodnim były wydarzenia związane z kampanią wrześniową 1939 r. W ten sposób nauczycielki historii chciały zwrócić uwagę młodzieży na mijającą w tym roku 80-tą rocznicę wybuchu  II wojny światowej.

Uczniowie podzieleni na osiem zespołów rywalizowali ze sobą rozwiązując różnego rodzaju zadania sprawdzające ich wiedzą historyczną oraz umiejętności praktyczne, takie jak: musztra, rzut granatem, czy opatrywanie ran.

Rywalizacja okazała się być bardzo wyrównana i pomiędzy poszczególnymi zespołami różnice wynosiły zaledwie od 1 do 3 punktów.
Ostatecznie  w grze zwyciężyli  uczniowie z klasy  I BP w składzie: Gabriela Wolczyńska, Magdalena Stojek, Łukasz Zaręba. II miejsce zajęła drużyna z klasy I A: Zuzanna Haberka, Alicja Pasich i Aleksandra Wiekiera, a III miejsce wywalczył zespół klasy I Technikum: Jacek Kopeć, Grzegorz Płowiec i Maciej Ziajka. 

Wszystkim drużynom gratulujemy determinacji i zapału w trakcie rozwiązywania zadań, a uczniom z klasy II A LO dziękujemy za pomoc w organizacji gry.

 

Październik 10, 2019