header bottom lines

Bo Dawid Pacia utalentowanym młodzieńcem jest!

O jego talencie muzycznym i wokalnym świadczy bowiem wiele sukcesów, jakie odnosi biorąc udział w  konkursach różnego stopnia. Pozwólmy sobie na podsumowanie, czyli listopad 2019 dla Dawida. „Co wyliczę, to wyliczę…” Zatem…

 

W Krakowie  5 listopada odbyły się przesłuchania i rozstrzygnięcie II edycji wojewódzkiego konkursu wokalno-instrumentalnego na oryginalną interpretację i aranżację utworów Czesława Niemena „NIEMEN – My Music”. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom i zmagali się z niezwykle wymagającą twórczością Czesława Niemena. Celem Konkursu była konfrontacja młodych twórców muzyki, popularyzacja wśród młodzieży twórczości Czesława Niemena, konfrontacja młodych muzyków zainteresowanych kreatywnym i twórczym podejściem do piosenek Czesława Niemena, wyszukiwanie młodych talentów muzycznych.

Dawid Pacia – uczeń klasy II LO w Wolbromiu był uczestnikiem tego konkursu. Jego niezwykły talent doceniło Jury przyznając mu wysokie drugie miejsce.

 

12 listopada w XIII Powiatowym Konkursie Muzyczno-Recytatorskim organizowanym przez I LO w Olkuszu Dawid zdobył trzecie miejsce.

 

15 listopada w Warszawie Dawid brał udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Jose Song”, do którego z całej Polski wybranych było tylko 60 uczestników.

 

Dzień później, czyli 16 listopada, uczestniczył w XVII Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, w którym wzięło udział pół tysiąca osób.

Dawid uzyskał tytuł laureata oraz otrzymał Nagrodę Specjalną od Małopolskiego Kuratora Oświaty.

 

Natomiast  17 listopada, jako laureat powyższego konkursu, wystąpił na Koncercie Galowym XVII Małopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej otrzymując nagrody z rąk Przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Jana Dudy.

 

Dziś mamy już grudzień. Czy ten przedświąteczny okres będzie równie udany? Na pewno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia Dawidzie!

Grudzień 4, 2019