header bottom lines

Nasi uczniowie na Targach Wolontariatu

W dniu 05 grudnia przedstawiciele wolontariuszy naszej szkoły wzięli udział w XII Targach Wolontariatu organizowanych Miejskim Domu Kultury w Olkuszu przez Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser i ZS nr 4 z Olkusza.

Ta coroczna uroczystość pozwala na docenienie  i zauważenie wysiłku wolontariuszy, którzy swoją bezinteresowną pracą i zaangażowaniem pomagają innym. W tym roku impreza odbywała się dokładnie w Międzynarodowym Dniu Wolontariatu. Tym razem motywem przewodnim targów były słowa: „ Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” Alberta Schweizera.

Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs na „Wolontariusza Roku 2019” w trzech kategoriach: najlepszy wolontariusz w mojej organizacji (zwycięzca- Olga Kluczewska), najlepszy wolontariusz-uczeń (zwycięzca- Aleksandra Pyż) i najlepszy wolontariusz- pedagog (zwycięzca- Agata Spyra).

Z naszej szkoły nominowane w konkursie w kategorii najlepszy wolontariusz – uczeń były Aleksandra Domagała i Anna Osmenda z kl. III BR.

Jak co roku wszystkie Koła Wolontariatu zostały docenione pamiątkowymi dyplomami wręczanymi na ręce ich opiekunów i drobnymi upominkami.

Grudzień 10, 2019