header bottom lines

HISTORIA Z 9 W TLE

18 grudnia w Zespole Szkół odbyła się kolejna już gra historyczna, tym razem związana z podsumowaniem roku 2019 w kontekście dat rocznicowych odnoszących się do cyfry 9. Uczniowie klas pierwszych liceum i technikum zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi takich wydarzeń jak: pierwsze wybory do polskiego sejmu, w których uczestniczyły kobiety (1919 r.), wybuch II wojny światowej (1939 r.), powstanie NATO (1949 r.) i przystąpienie w jego struktury Polski (1999 r.), pierwsze lądowanie na Księżycu (1969 r.), pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski (1979 r.), czy obrady Okrągłego Stołu (1989 r.).

Rywalizację wygrał zespół klasy 1 Technikum w składzie:  Kacper Gorgoń, Jacek  Kopeć, Grzegorz Płowiec. II miejsce zajęła drużyna z klasy 1 B – Julia Bernaś, Dominika Chaberka, Ewa Konieczna, a III miejsce wywalczyła drużyna klasy 1 A  – Zuzanna Haberka, Monika Maciąg, Aleksandra Wiekiera.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

Grudzień 19, 2019