header bottom lines

HISTORIE ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH – lekcja muzealna w Zespole Szkół w Wolbromiu

4 marca uczniowie klas 1Ap i 1 Bp LO wzięli udział w lekcji muzealnej w ramach obchodzonego NARODOWEGO DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Warsztaty historyczne w Zespole Szkół poprowadzili pracownicy Muzeum Armii Krajowej w Krakowie p. Mirosław Brach oraz p. Paweł Janczewski. Przygotowali oni dla uczniów bardzo ciekawą prelekcję o Żołnierzach Niezłomnych wzbogaconą kartami pracy. Zwieńczeniem warsztatów i podsumowaniem wiedzy była rozegrana na sali gimnastycznej wielkoformatowa gra historyczna „W okupowanym Krakowie”. Uczniowie rywalizowali najpierw w obrębie klas, a na koniec rozegrali pojedynek międzyklasowy, w którym ostatecznie zwyciężyła klasa 1Bp.

Młodzież pozytywnie oceniła taką formę poznawania historii, a prowadzący zajęcia Panowie zadeklarowali, że bardzo chętnie odwiedzą naszą szkołę ponownie.

Marzec 5, 2020