header bottom lines

Przedsiębiorczość to klucz do sukcesu

A sukces w dzisiejszych czasach to towar pożądany.

W związku z tym nasza szkoła po raz kolejny  przyłączyła się do obchodów Światowego Dnia Przedsiębiorczości.

18 i 19 listopada młodzież naszej szkoły brała udział w spotkaniu z panią Anną Janik – doradcą zawodowym z Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu.

W pierwszym dniu na zajęcia warsztatowych, które zostały przeprowadzone online, brało udział 89 uczniów z klasy 2 szkoły branżowej oraz 2 i 3 klasy technikum. Zajęcia miały pomóc młodzieży w określeniu własnej ścieżki kariery zawodowej na każdym etapie życia,  na przykład przy podejmowaniu ważnej decyzji wyboru, znalezienia obszaru pracy, czy też rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Następnie młodzież uczyła się tworzyć biznesplan. Na zakończenie warsztatów uczniowie otrzymali zadanie utworzenia własnego biznesplanu. Wykonane prace zostaną ocenione przez doradców zawodowych z PUP w Olkuszu.

W czwartek, 19 listopada, odbyły się kolejne warsztaty tym razem dla uczniów z klasy 2TchP, 2AP i 2BP. Na tych zajęciach młodzież wypełniała pod okiem doradcy zawodowego profesjonalne kwestionariusze dotyczące własnych cech, umiejętności przedsiębiorczych oraz uzdolnień. Uczniowie i tym razem dostali zadanie, aby w grupach opracować i atrakcyjnie zaprezentować innowacyjny produkt. Dla najbardziej kreatywnych osób pani Anna Janik zapowiedziała nagrody.

Listopad 21, 2020