header bottom lines

„UNITY IN DIVERSITY” – projekt eTwinning, wirtualna wycieczka do Turcji i Czech…

Uczniowie biorący udział w międzynarodowym projekcie językowym,  w ostatnie dwa czwartki udali się w wirtualną wycieczkę do dwóch partnerskich krajów projektu.

Podczas pierwszego spotkania, turecka młodzież przygotowała prezentację oraz quizy dotyczące Turcji. Wczoraj zrobili to chłopcy z czeskiego technikum samochodowego.

Podczas takich spotkań kulturowych, młodzież uczy się o swoich krajach (mowa jest o położeniu geograficznym, systemach edukacyjnych, zabytkach, zwyczajach, potrawach narodowych, mitach i stereotypach).

Kraj, który jest gospodarzem spotkania przygotowuje także różnego rodzaju quizy. Uczestnicy rywalizują na żywo grając w gry na Quizizz lub Kahoot. Po prezentacjach mają szansę porozmawiać i zadawać pytania. Takie rozmowy zwykle przeciągają się do późnych godzin wieczornych, gdyż młodzież pochodzi z różnych zakątków świata, a różnice kulturowe są ogromne!

Największym wyzwaniem dla naszych uczniów było nauczenie się i wyrecytowanie tureckiego hymnu narodowego. Każdy uczestnik nauczył się jednej linijki, z której później stworzony jest cały hymn wyrecytowany przez różne kraje z całego świata.

Młodzież działa głównie na platformie TwinSpace, tworzy logo, prezentacje, filmy, multimedia, plakaty. Może też komunikować się ze sobą.

Gospodarzem kolejnej lekcji będzie POLSKA!

19 marca, 2021