header bottom lines

RZUĆCIE WYZWANIE HISTORYKOM!

Wolbrom, 14 kwietnia 2021r.
Drodzy Uczniowie!
W dniu dzisiejszym mija właśnie 1055 lat od przyjęcia chrztu przez Mieszka I. W związku z tak ważnym wydarzeniem, które ustanowiło podwaliny polskiej państwowości proponujemy Wam udział w HISTORY CHALLENGE GRA O CHRZEST.
Dotychczas to my, nauczycielki historii przygotowywałyśmy zadania dla Was. Tym razem proponujemy zamianę ról😊. To Wyrzućcie wyzwanie historyczne NAM, a MY podejmiemy rękawice. Przygotujcie dla nas ciekawe zadania z zakresu początków państwa polskiego.
Uczestnikiem HISTORY CHALLENGE może być uczeń każdej klasy Zespołu Szkół w Wolbromiu.Zachęcamy Was do przygotowania maksymalnie 2zadań obejmujących zakres chronologiczny panowania Mieszka I i Bolesława Chrobrego.
Zadania powinny być Waszego autorstwa, bez plagiatu(!) i mieć krótką formę. Mogą to być krzyżówki, wykreślanki, rebusy, zagadkiliczymy na Waszą kreatywność.Wykorzystajcie przy ich tworzeniu różne źródła historyczne: teksty źródłowe, ikonografię, genealogię,itd.
Jak już stworzycie arcydzieło zadaniowe odeślijcie je wybranemu historykowi najpóźniej do 16 kwietnia, a on niech się głowi jak je rozwiązać!😊Spośród najbardziej oryginalnych zadań wyłoniony zostanie autorzwycięzca!
Zachęcamy Was serdecznie do zabawy historią!
RZUĆCIE WYZWANIE HISTORYKOM!
Z poważaniem Nauczycielki historii ZS Wolbrom
agnieszkakwapinska@zswolbrom.pl
annapasternak@zswolbrom.pl
agatazak@zswolbrom.pl
14 kwietnia, 2021