Dzień Dziecka na łąkach kwietnych

3 czerwca, 2021

Chociaż pogoda nas nie rozpieszcza tej wiosny, w świętowanie Dnia Dziecka postanowiliśmy zaangażować się przyrodniczo. Klasa 2Bp wraz z nauczycielkami biologii i geografii pod czujnym okiem i z fachową poradą Pana Dyrektora oraz wcześniejszą pomocą p. Mazura, p. Egemana i uczniów z technikum przeprowadziła odnowę słynnej już łąki kwietnej. Słynnej dlatego, że nawet mieszkanki Chicago (tak, tak, tego Chicago), córki wolbromskich emigrantów będąc na wakacjach w Wolbromiu, zbierały kwiaty z naszej łąki. Nie wiemy, czy kwiaty zabrały ze sobą za ocean, jako pamiątki z Polski, ale mamy nadzieję, że po naszych wiosennych pracach łąka znów pięknie zakwitnie i będzie cieszyć nie tylko czujne dyrektorskie oko, ale przede wszystkim da uczniom satysfakcję z wykonanych prac.

Wszystkim, którzy pomagali w wiosennych pracach łąkowych, dziękujemy i czekamy na efekty naszych wspólnych działań.

Skontaktuj się z nami!