Wizyta w CELu

10 czerwca, 2021

„ Ścieżka pasażera” to  temat przewodni wycieczki (09.06.2021r) do Centrum Edukacji Lotniczej w Krakowie, w której uczestniczyła klasa 2Bp wraz z kolegami z klas 2Ap, 3b i technikum.

Jeżeli ktoś jeszcze nie podróżował samolotem miał możliwość dowiedzieć się, krok po kroku, co należy zrobić po wejściu do terminalu, żeby móc polecieć samolotem.  Jakie procedury obowiązują podróżnego z dużą walizką, co zrobić jeżeli mamy niewymiarowy  bądź nietypowy bagaż, jak odprawić naszego pupila (już wiemy, że na  naszych lotniskach może to być pies, kot lub tchórzofretka), a gdzie ma się udać pasażer z bagażem podręcznym.

Dowiedzieliśmy się co to jest  „niebieska ścieżka”, czyli jak poruszać się i odprawić,  jeżeli jesteśmy osobą niepełnosprawną lub wymagającą pomocy pracowników lotniska.

Wszystko to mogliśmy obejrzeć „na żywo” na lotnisku w Balicach, poczuć klimat podróży, wejść na taras widokowy i pomachać pilotom lądujących samolotów.

Natomiast w samych budynku Centrum Edukacji Lotniczej, które było do niedawna terminalem krajowym, przechodziliśmy przez bramki bezpieczeństwa, prześwietlaliśmy bagaż (nic się nie ukryje), widzieliśmy przedmioty niebezpieczne ,które zostały zabrane podróżnym, oraz „pamiątki” nielegalnie przywiezione z zagranicznych wypraw, wpisane na listę CITES (Konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem), za przewóz których oprócz gigantycznych kar pieniężnych można trafić od więzienia nawet na 3 lata.

A co było punktem kulminacyjnym wycieczki?…. Oczywiście! McDonald

 

Skontaktuj się z nami!