Akcja “Mikołaje, łączcie się!”.

15 listopada, 2021

Koło wolontariatu w naszej szkole pragnie dołączyć się do akcji Fundacji hospicyjnej “Mikołaje, łączcie się!”. Akcje w naszej szkole rozpoczęły klasy 3a i 3br. Jest jeszcze  kilka dzieciaków, którym możemy pomóc w radośniejszy sposób przeżyć nadchodzące święta. Zachęcamy do udziału w zbiórce wszystkich, zbiórka w naszej szkole zostanie poprowadzona w dniach 17 -19.11.2021 r.

Na stronie fundacji możemy przeczytać taki apel:

„Przyjaciele!

Epidemia koronawirusa zmieniła nasze życie i zdominowała media. Z wielką determinacją walczymy o bezpieczeństwo i komfort naszych pacjentów – dzieci i dorosłych w Hospicjum domowym i stacjonarnym im. ks. E. Dutkiewicza SAC.

Mimo tej trudnej sytuacji pragniemy pochylić się także nad tymi najmłodszymi, których otaczamy swoją opieką. Pragniemy dać im trochę radości, dlatego prosimy, “Mikołaje, łączcie się!”.

Nasze dzieci są bardzo doświadczone przez los, wciąż przeżywają żałobę po stracie swoich najbliższych lub są ciężko chore.

Przejmujących historii jest tyle, ilu mamy podopiecznych. Ich smutkowi i cierpieniu czasem trudno jest zaradzić, warto jednak pokazać, że nie są same, niezależnie od okoliczności.

W tym roku ze względu na wyjątkowe warunki prosimy, aby nasze dzieci zamiast konkretnych prezentów, otrzymały karty podarunkowe o wartości ok 150 zł lub więcej. Będą mogły samodzielnie wybrać i zakupić wymarzone prezenty pod okiem swoich opiekunów – w sklepie internetowym lub stacjonarnym.”

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!