„SZKOŁA DIALOGU”

PROJEKT HISTORYCZNY „SZKOŁA DIALOGU”

Projekt historyczny „Szkoła Dialogu” to przedsięwzięcie realizowane w ZS Wolbrom przy współpracy z organizacją pozarządową FORUM DIALOGU. ZS Wolbrom jest jedną z 350 szkół, która bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym. Projekt realizowany jest od listopada 2019 roku.

Celem tego projektu jest rozwijanie wiedzy historycznej uczniów dotyczącej historii, kultury i relacji polsko-żydowskich na przestrzeni dziejów. W trakcie zajęć uczniowie wykorzystując różnorodne metody aktywizujące mają okazję poznać historię, zwyczaje i kulturę narodu, którego członkowie zamieszkiwali przed wojną terytorium Polski. Ponadto projekt jest szkołą kształtowania umiejętności pracy w grupie, samodzielnych badań, poszukiwania źródeł, dyskusji i prezentowania własnej wiedzy. Uczniowie poznając historię uczą się kreatywności, odpowiedzialności, współpracy i marketingu.

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!