Wystawa Warsztatów Terapii Zajęciowej

3 grudnia, 2021

Nasza szkoła od lat współpracuje z Ośrodkiem Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczym w Wolbromiu i w związku z tym zostaliśmy zaproszeni
na uroczystość  podsumowania projektu „Dziedzictwo kulturowe Małopolski na fotografiach osób niepełnosprawnych” – zwiększenie dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnościami, realizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy wsparciu PSONI oraz DK.

Wystawa fotograficzna połączona z pokazem multimedialnym w ramach projektu realizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego odbywa się w dniach 1 – 3 grudnia 2021 r. w wolbromskim Domu Kultury. Nasza szkoła zaproszona została na tę uroczystość pierwszego dnia grudnia. Uczennice klasy II b LO wraz z opiekunami podziwiały różnorodność artystyczną szlaku architektury drewnianej w Wolbromiu i okolicach. Jak wspomniała w swoim przemówieniu dyrektor OREW – pani Ewa Rosiek, nawet nie zdajemy sobie na co dzień sprawy z faktu, jak piękne rzeczy otaczają nas wokół… Dziękując za zaproszenie oraz zaangażowanie w projekt ekipie WTZ i podmiotom wspierającym dodała, iż niejednokrotnie sami nie wiemy, że te urokliwe miejsca mamy na wyciągnięcie ręki.

A fotografie uczestników projektu ten urok niezaprzeczalnie posiadały. I stanowią dla nas zachętę, by osobiście zwiedzić okoliczne zamki, kościoły, dworki, pałace czy cmentarze. Bo przecież Jaroszowiec, Bydlin, Rodaki, Imbramowice czy Klucze, Chechło i Ryczówek to miejscowości, do których nie musimy lecieć samolotem ani planować wyprawy na kilka dni czy tygodni wstecz. I finansowego zaplecza też nie potrzebujemy. Wystarczy nasza mobilizacja i chęć doświadczenia na sobie piękna otaczającej nas lokalnej architektury.

Skontaktuj się z nami!