104 rocznica odzyskania Niepodległości. Uroczyste przekazanie Sztandaru Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej Koła w Wolbromiu

15 listopada, 2022
10 listopada w Zespole Szkół w Wolbromiu, z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się uroczysta akademia, podczas której nastąpiło oficjalne przekazanie Sztandaru Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej Koła w Wolbromiu. Akt przekazania był spełnieniem ostatniej woli porucznika Brunona Piekarskiego, który życzył sobie by Zespół Szkół w Wolbromiu zaopiekował się Sztandarem i godnie go prezentował w trakcie uroczystości patriotycznych, aby wciąż żywe były wartości wypisane na Sztandarze – Bóg, Honor i Ojczyzna. Aktu przekazania dokonał porucznik Edmund Rogalski. Uroczystości tej towarzyszyły śpiewy patriotyczne w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Wolbromiu. Na zakończenie akademii społeczność szkolna przyłączyła się do akcji „Szkoła do Hymnu 2022”.

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!