Co słychać u Traugutta? – grudzień

20 stycznia, 2023

Co słychać u Traugutta? – grudzień

 

 

 • 2 grudnia odbyły się w naszej szkole zajęcia o tematyce profilaktycznej prowadzone przez doświadczonego profilaktyka, byłego policjanta p. Marka Szczotkowskiego. Spotkanie zostało zorganizowane przez psychologa i pedagoga szkolnego we współpracy z Miejską Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy MOPS w Wolbromiu w ramach realizacji zadań wynikających ze Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego.

 • 6 grudnia odbyła się wycieczka mikołajkowa uczniów z klas: 1TCH, 1B, 1BRA, 2TCH, 4TCH, którzy  wraz z ks. Przemysławem Długajem i p. Pauliną Strózik udali się do Katowic do Kina Cinema City Silesia oraz do KWK „Wujek” – miejsca pamięci pacyfikacji kopalni z 1981 roku.

 • 6 grudnia Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów i wszystkich pracowników Zespołu Szkół szkolne mikołajki.

 • 7-9 grudnia odbyły się zajęcia poligonowe dla klas czwartych. Zrealizowano szkolenie SERE-A część I oraz szkolenie strzeleckie, taktykę działań nieregularnych, topografię oraz bytowanie w terenie.

 • 7 grudnia Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję charytatywną sprzedaży kartek świątecznych. Uzyskane pieniądze przekazane zostaną Stowarzyszeniu SURSUM CORDA, które wspiera leczenie i rehabilitację osób chorych.

 • 8 grudnia miał miejsce etap szkolny XVII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie. Do etapu diecezjalnego przeszedł uczeń klasy 3A Bartosz Gwiazda.

 • 8 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty przeprowadzone przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu pod tytułem „Wizerunek w świecie realnym i wirtualnym – Moja Marka Osobista”. Adresatem zajęć byli uczniowie klasy 3a i 3b LO.

 • 9 grudnia uczniowie z klas 4Ap i 4Bp realizujący historię w zakresie rozszerzonym wzięli udział w warsztatach „Nie tylko bronią walczono” w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

 • 12 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną odsłonę Przebieranek, tym razem uczniowie i nauczyciele wzięli udział w Dniu Szalonej Stylizacji.

 • 13 grudnia uczniowie z klas 2a, 3b i 2TCH wzięli udział w nietypowej lekcji anatomii, zapoznając się z ciekawymi eksponatami w Muzeum Katedry Anatomii UJ w Krakowie.

 • 14 grudnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs pt.: „Zmiany na rynku pracy. Zawody przyszłości.” I miejsce zostało przyznane uczennicy klasy 3 TCH – Paulinie Kur. Dwa drugie miejsca ex aequo zajęli Nikola Nowakowska z klasy 3b LO i Bartosz Gwiazda z klasy 3a LO.

 • 15 grudnia uczniowie klasy 4TCP wraz z p. Katarzyną Pasich-Pasierb i ks. Przemysławem Długajem udali się na wycieczkę na lodowisko i do domu strachów w Krakowie.

 • 16 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą świąteczną dekorację sali lekcyjnej. I miejsce zajęła klasa 4TCHP, II miejsce- klasa 3b, a III miejsce- klasa 1TCH.

 • 19 grudnia odbył się etap I Ogólnopolskiego Konkursu Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Kanoniczne prawo karne” organizowanego przez Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W zmaganiach wzięło udział 30 uczniów.

 • 19 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pt.: Dzień Szalonej Fryzury.

 • 22 grudnia w ZS w Wolbromiu odbyło się wspólne kolędowanie, a uczniowie zorganizowali uroczyste wigilie klasowe.

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!