Sukces Zosi Tracz!

26 maja, 2023

Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2 LO naszej szkoły – Zofia Tracz, została laureatem XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Obraz a słowo. Literacki opis dzieła

malarskiego”. Zosia zajęła III miejsce w kategorii formalnej za pracę „Czy martwa natura musi pozostać martwą?”. Zadaniem, z jakim musieli zmierzyć się w tym roku uczestnicy konkursu organizowanego przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, był literacki opis dzieła malarskiego Stanisława Kamockiego „Z mojego pokoju”. Warto zaznaczyć, że na tegoroczną edycję konkursu nadesłano aż 151 prac z całej Polski. Były to bardzo obszerne, wielopłaszczyznowe analizy konkursowego obrazu, oceniane w dwóch kategoriach: formalnej i literackiej.

Nauczycielem prowadzącym Zosi był Piotr Grojec.

GRATULUJEMY!

Skontaktuj się z nami!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

Akceptuję!