header bottom lines

Powrót do magicznego dzieciństwa, czyli plastycznie w krainie bajek

We wtorek 1 marca 2016 roku grupa uczniów z klasy I „a” i II „d” naszego Zespołu Szkół wraz ze szkolnym pedagogiem, p. Magdaleną Kołdras, udała się do Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Wolbromiu w ramach V edycji projektu integracyjnego „Współistnienie czy współdziałanie? Mądra integracja”. Spotkaliśmy się po raz kolejny w bieżącym roku szkolnym, tym razem na zajęciach plastycznych, których tematem przewodnim były bajkowe postaci. W pewien sposób zajęcia te miały przybliżyć naszym kolegom i koleżankom z OREW-u ideę organizowanego dla nich, w drugiej połowie marca, Dnia Postaci z Bajek na terenie naszej szkoły.

Celem wspólnych zajęć było kształtowanie i doskonalenie u wychowanków kompetencji społecznych, takich jak współpraca w grupie, skuteczna komunikacja oraz kreatywność.

Wraz z wychowankami Ośrodka wykonaliśmy w tym dniu całą rzeszę różnorodnych postaci z bajek, prezentując je w formie zestawu pięknych kukiełek. Zatem pojawili się tacy bohaterowie kreskówek, jak: kaczor Donald ze swoimi niesfornymi siostrzeńcami, disneyowska Myszka Mickey, smerfy reprezentowane przez Papę Smerfa i Smerfetkę, a także niezapomniani Bolek i Lolek. Do grona swoich bajkowych kolegów dołączyły również słynne pocieszne zwierzaki – pies Pluto i Kot w butach, Koziołek Matołek i Tygrysek, na czele z niezmiernie rezolutnym królikiem Bugsem. Wszystkim postaciom patronował Czerwony Kapturek, który będzie nam jeszcze towarzyszył we wspomnianym wcześniej Dniu Postaci z Bajek. Wtedy dowiemy się, co tak naprawdę Czerwony Kapturek miał w swoim koszyczku i co, oprócz złego wilka, pojawiło się na jego leśnej drodze do chatki chorej babci.

Po zakończonej pracy przyszedł czas na poczęstunek oraz wspólne rozmowy i wymianę poglądów na temat oglądanych kiedyś i dziś ulubionych bajek. Nie mogło zabraknąć stałego punktu programu, czyli uwiecznienia rezultatów naszej pracy na wspólnej, pamiątkowej fotografii.

Już dziś czekamy na kolejne spotkanie z bajkową krainą w tle.

Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tu: https://www.flickr.com/photos/138795239@N08/albums/72157664919357979

 

Marzec 23, 2016