header bottom lines

Rajd z okazji Dnia Ziemi

Dnia 26 kwietnia, uczniowie klasy 1a wraz z Panią Iwoną Chojnacką oraz Panią Elżbietą Kowal – Siewiorek przygotowali rajd z okazji Dnia Ziemi. Hasło Dnia Ziemi 2018: „End Plastic Pollution”, było motywem przewodnim święta na całym świecie. Tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizowało manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Nasza szkoła również nie przeszła obojętnie obok tego problemu. Więc, by wspomóc akcje uświadamialiśmy młodzież naszej szkoły o szkodach wyrządzanych naturze przez człowieka, taki też był cel naszego rajdu: uświadamiać.
Na szlaku, który był w wolbromskim lesie obok Domu Kultury, uczniowie profilu przyrodniczego przygotowali stanowiska z zadaniami, jak i z ciekawostkami dotyczącymi ekologii na całym świecie. Wspaniała zabawa połączona z nauką i rywalizacja między grupami, które podążały szlakiem, wyłoniła zwycięzców, którymi okazali się uczniowie z klasy 2a.
Dzień był pełen wrażeń, a każda opinia pozytywna. Mamy nadzieję, że daliśmy dobry przykład wspomagając akcje Dnia Ziemi. Uczniowie naszej szkoły wiedzą już, aby nie tylko od święta dbać o nasze środowisko i jak ważne jest dbać o naszą „matkę ziemię”.

Maj 8, 2018