header bottom lines

„Każdy koniec daje szansę na nowy początek”

„Każdy koniec daje szansę na nowy początek”
Paulo Coelho
27 kwietnia w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Wolbromiu kolejny rocznik młodzieży pożegnał się ze sobą i ze szkołą w uroczysty sposób. Bo szczególne chwile winny mieć niepowtarzalną oprawę. Godziny przygotowań, podsumowań, po to, by przez krótki czas na uroczystym apelu uhonorować zasłużonych absolwentów. A do takowych należą: Adrian Furman, Maciej Furman, Gabriel Pieczyrak.
Z rąk Dyrektora Szkoły pana Piotra Grojca otrzymali oni Tytuł Najlepszego Absolwenta Roku Szkolnego 2017/2018.
Biało –czerwone świadectwa wręczono z kolei: Justynie Barczyk, Marcinowi Gajewskiemu, Magdalenie Kurek, Justynie Pogłódek, Aleksandrze Rogal i Tomaszowi Słaboniowi.
Głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Pan Adam Zielnik, który podkreślił, że z uwagą śledzi życie naszej szkoły, bo również jest jej absolwentem, ale nie poprzestaje tylko na sentymentalnym wspominaniu przeszłości, ale cieszą go sukcesy i osiągnięcia kolejnych roczników młodzieży, bo – co podkreślił kilkakrotnie- „liceum wolbromskie, to dobra szkoła”.
Ciepłe słowa do młodzieży skierował ksiądz dziekan Tadeusz Maj: „Wkraczajcie na nowe drogi, w sercu miejcie miłość do Boga i ludzi i służcie ojczyźnie, a wtedy nigdy nie zejdziecie na manowce życia”.
Wiele pouczeń i życzeń dali również maturzystom kolejni przemawiający: pan Piotr Gamrot, Dyrektor Domu Kultury w Wolbromiu oraz radny powiatowy i Wiceprzewodniczący Rady Rodziców; pan Krzysztof Osmenda, emerytowany Dyrektor Zespołu Szkół w Wolbromiu oraz pan Robert Pobudkiewicz, Przewodniczący Rady Rodziców.
Uczennica drugiej klasy licealnej abiturientów pożegnała słowami: „Po egzaminie maturalnym to już koniec z beztroskimi latami. Rozpoczynacie nowe życie, niektórzy pójdą na studia, inni rozpoczną drogę zawodową, ale mamy nadzieję, że będziecie nas miło wspominać. My was na pewno!”
Podpisujemy się pod tymi słowami…..

Maj 15, 2018