header bottom lines

Rozmowa kwalifikacyjna – jak przekonać do siebie pracodawcę?

„Trzeba się nauczyć ponosić porażki. Nie można stworzyć nic nowego, jeżeli nie potrafi się zaakceptować pomyłek.”

Charles Knight

Tym cytatem zajęcia z Przedsiębiorczości rozpoczął nasz dzisiejszy gość – pani Anna Górecka – Żak, dyrektor handlowy w firmie FAGUMIT Sp. z o.o. Na spotkaniu uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, czy tatuaże i tunele są dobrze widziane przez przyszłego pracodawcę, jak ważne jest pierwsze 10 sekund podczas spotkania z rekruterem, jak istotny jest uścisk ręki oraz wiedza o firmie do której aplikujemy. Młodzież posłuchała również o biznesowych zasadach savoir vivre, a także w ramach ćwiczeń zadała sobie pytanie, czego oczekuje od swojej przyszłej pracy. Pani Dyrektor zwracała uwagę, jak ważne na rynku pracy są pewność siebie, umiejętność nawiązywania i utrzymywania kontaktów z ludźmi oraz umiejętność ponoszenia porażki, która nie ma deprymować, lecz motywować do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego.

 

Kwiecień 1, 2019