header bottom lines

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZS W Wolbromiu !!!

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych 26.09.2019 r. Zespół Szkół w Wolbromiu odwiedzili uczniowie klas 7 i 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz Zespołu Szkół pod Lasem z Wolbromia. W tym roku szkolnym postawiliśmy jak zawsze na czynne uczestnictwo uczniów w specjalnie dla nich przygotowanej przez nauczycieli języków obcych grze językowej „Escape Room”. Do sali zagadek wchodziły kolejno grupy uczniów z zaproszonych szkół jak i uczniowie klas 1 i 2 naszego LO. Po zamknięciu drzwi każda grupa miała za zadanie rozwiązywać zagadki słowne i łamigłówki w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim prowadzące do klucza. Gracze chcący wydostać się z zamkniętego pomieszczenia musieli uruchomić swoją kreatywność oraz intuicję językową. Grupą, która najszybciej znalazła klucz do wyjścia byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wolbromiu.

Poza rywalizacją w pokoju zagadek uczniowie mieli również możliwość przygotowania kolorowych plakatów prezentujących „palindromy” we wszystkich językach uczonych w naszej szkole. Wyrażenia te brzmiące tak samo czytane od lewej do prawej, jak i od prawej do lewej strony, są również świetnym sposobem na naukę języków obcych przez zabawę.

Organizowany co roku, wspierany przez Komisję Europejską, Europejski Dzień Języków ma za zadanie zwrócić uwagę na bogactwo językowe w Europie i zachęcić Europejczyków do nauki języków obcych, a obchodzony razem, sprzyja integracji pomiędzy szkołami w naszej gminie.

Październik 2, 2019