header bottom lines

„PEŁNYMI GARŚCIAMI” – SPOTKANIE Z BASIĄ TUREK

Jesteście dobrzy! Nie ma złych ludzi, są tylko bardzo poranieni, a My dorośli nie zawsze potrafimy odpowiedzieć Miłością na te rany. Nam samym często brakuje Miłości. Jednym słowem Kochaj!

– taką odpowiedź na pytanie „Co Pani myśli o dzisiejszej młodzieży” usłyszeliśmy w pewien piątkowy poranek, na sali DK Wolbrom podczas spotkania z couchem, aktywistką, ewangelizatorską oraz wszelkiego rodzaju działaczką społeczną – Basią Turek.

Młodzież wysłuchała świadectwa życia pełnymi garściami pomimo  85 % niepełnosprawności i 100% zależności od drugiego człowieka (wstawanie, pielęgnacja, transport, posiłki, załatwianie spraw, a nawet gaszenie światła w pokoju obok).

Basia udowodniła, że można mieszkać samemu, skończyć studia, pracować zawodowo, tańczyć, podróżować autostopem czy tirem – na wózku!

Można spotkać Pana Boga na papierosie, napisać o tym książkę, zostać tymczasową celebrytką, czerpać i pomagać innym w każdym momencie życia.

Piątkowe spotkanie było bogate w przemyślenia, duchowe pytania i odpowiedzi, emocje i wątpliwości. Każdy mógł z niego zaczerpnąć coś dla siebie…W powietrzu czuć było dużo dobra i duchowości…

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Piotrowi Grojcowi oraz Ks. Proboszczowi Włodzimierzowi za zielone światło w działaniach oraz Panu Dyrektorowi Piotrowi Gamrotowi za „pójście w to w ciemno” i udostępnienie sali kinowej w DK Wolbrom. Wszystkim pomocnikom technicznym, merytorycznym i duchowym również wielkie „DZIĘKUJĘ.”

Barbarę Turek można śledzić na YouTube – Pełnymi Garściami, tam można obejrzeć filmy z jej podróży autostopem do Rzymu oraz przeczytać książkę, która jest relacją z jej życia oraz z pielgrzymki zaufania.

 

Grudzień 2, 2019