header bottom lines

Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny

13 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Wolbromiu odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny zorganizowany z okazji obchodów roku danego pisarza. Tym razem uczciliśmy pamięć Gustawa Herlinga- Grudzińskiego, urodzonego  20 maja 1919 r. Na nasze zaproszenie odpowiedziały cztery szkoły z Miasta i Gminy Wolbrom. Najliczniejsza grupa, bo aż 5 uczestników,  przybyła z Zespołu Szkół Pod Lasem  pod opieką p. Anny Starosteckiej. Zespół Szkół w Kąpielach Wielkich  z p. polonistką Klaudią Nocoń reprezentowało 4  uczniów, zaś z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Wolbromiu pod opieką p. Jadwigi Mizury przybyło 3 uczniów. Tyle samo uczestników  reprezentowało Zespół Szkół w Gołaczewach, których przygotowywała do konkursu   p. Izabela Pieczyrak. Z naszego Zespołu Szkół zgłosiło się 6 uczestników.

Konkurs miał formę testu ze znajomości „Innego świata” G. Herlinga- Grudzińskiego i biografii pisarza. Wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani, ale szczególne słowa uznania należą się uczniom szkół podstawowych, ponieważ dzieło  Grudzińskiego jest lekturą obowiązkową w klasie maturalnej i nie należy do łatwych, zaś oni zetknęli się z nią po raz pierwszy.

Nagrody w konkursie wręczył dyrektor Zespołu Szkół Piotr Grojec, który jako polonista szczególnie docenił trud młodych humanistów,  chcących w naszych czasach czytać książki. A jak wiemy, takich zapaleńców jest, niestety,  coraz mniej… Dlatego wszystkim uczestnikom należą się gorące brawa, a Paniom polonistkom słowa podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu.

Wyniki  były następujące:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Nikola Duch z Zespołu Szkół w Gołaczewach

II miejsce – Bartosz Gwiazda z Zespołu Szkół w Wolbromiu

III miejsce – Kinga Wrońska z Zespołu Szkół w Wolbromiu

Wyróżnienie – Rozalia Opiłka z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Wolbromiu

Wyróżnienie- Marcelina Nocoń z Zespołu Szkół w Gołaczewach

 

W kategorii szkół średnich:

I miejsce – Aleksandra Gomułka z klasy II Technikum

II miejsce – Julia Kosiór z klasy I Bp LO

III miejsce – Karolina Płoszaj z klasy III A LO

W tym miejscu serdecznie dziękujemy Państwu Agnieszce i Jackowi Haberkom, właścicielom piekarni i  sklepu „U Jacka”  za słodkie bułeczki dla uczestników konkursu i ich opiekunów.

 

 

Grudzień 16, 2019