header bottom lines

Co słychać u Traugutta? – styczeń

Co słychać u Traugutta?

Zespół Szkół, ul. Skalska 18

 styczeń

W tegorocznym prestiżowym Rankingu „Perspektyw” nasi maturzyści Liceum Ogólnokształcącego uzyskali wynik dający im, a tym samym Zespołowi Szkół w Wolbromiu, tytuł „Brązowej Szkoły 2020”.

5 stycznia odbył się turniej piłki halowej o puchar dyrektora Zespołu Szkół w Wolbromiu; wydarzeniu towarzyszyli wolontariusze WOŚP. I miejsce zajęła drużyna naszej szkoły, II miejsce „Piękni i młodzi” , a III miejsce Motocykliści wolbromscy.

 7-20 stycznia odbyły się trzy spotkania w ramach szkolnego klubu językowego „ZS Wolbrom Ted Ed Club”.W tym miesiącu klubowicze oglądali filmy tzw. Tedy i na ich podstawie opisywali pomysły godne rozpowszechnienia i podzielenia się nimi z resztą świata.

9 stycznia miał miejsce szkolny etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym wzięło udział 20 uczniów, a uczeń z klasy 2a – Patryk Grącki uzyskał najwięcej punktów.

10 stycznia odbył się egzamin pisemny potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik informatyk: E12, E13, E14.

10 stycznia została przeprowadzona zbiórka krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Klubem Honorowych Dawców Krwi WOSTAL przy ZMK „WOSTAL” pod hasłem KAŻDA KROPLA KRWI JEST NA WAGĘ ŻYCIA. W trakcie zbiórki zarejestrowano 39 osób i zebrano ogółem ponad 13 litrów krwi.

11 stycznia nasi uczniowie w ramach wolontariatu uczestniczyli w parkrun Wolbrom; na trasie biegu pojawiły się także nasze wolontariuszki z puszkami WOŚP.

12 stycznia grupa uczniów z ZS uczestniczyła w organizacji biegu „Policz się z cukrzycą”, który odbywał się pod patronatem WOŚP.

12 stycznia podczas finału WOŚP wolontariuszki z ZS w Wolbromiu zebrały łącznie kwotę ponad 4 tysięcy złotych.

13 i 14 stycznia odbył się egzamin z części praktycznej potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik informatyk z kwalifikacji E 14  – Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami danych.

22 stycznia odbyło się zebranie wywiadowcze z rodzicami dotyczące klasyfikacji uczniów.

23 stycznia uczniowie ZS zorganizowali happening z okazji Dnia Patrona Szkoły.

23 stycznia uczniowie z pierwszych klas w ramach realizacji projektu „Współistnienie czy współdziałanie? Mądra integracja” zwiedzili Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno- Wychowawczy w Wolbromiu oraz wzięli udział w zajęciach z wychowankami OREW.

23 stycznia uczniowie klasy 3a o profilu politechnicznym uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Instytutu Fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

23 stycznia młodzież z Meksyku otrzymała kartki bożonarodzeniowe, stworzone i wysłane przez uczniów ZS w Wolbromiu w ramach projektu ‘English Exchange Penpal Project’.

24 stycznia zakończyła się w naszej szkole akcja „Misie Ratownisie”, w ramach której zbieraliśmy pluszowe zabawki przekazane służbom ratowniczym, które wykorzystają je jako pomoc dla dzieci poszkodowanych w wypadkach.

25 stycznia uczniowie klas maturalnych bawili się na balu studniówkowym w restauracji „Klimtówka”.

27 stycznia – 9 lutego uczniowie naszej szkoły nabierali sił do dalszej nauki podczas ferii zimowych 2020.

Styczeń 28, 2020