Co słychać u Traugutta? maj

30 maja, 2020

Co słychać u Traugutta?

ZS w Wolbromiu

ul. Skalska 18

maj

 

 • 5 maja Rada Rodziców wsparła finansowo akcję szycia maseczek ochronnych, w którą zaangażowani są m.in. rodzice uczniów Zespołu Szkół w Wolbromiu.
 • 11 maja klasa 2a odbyła wirtualny spacer po Skopje, stolicy Macedonii. Były to zajęcia z języka angielskiego, które miały na celu doskonalenie umiejętności rozumienia ze słuchu oraz poznanie różnych kręgów kulturowych.
 • 11-15 maja nauczycielka języka angielskiego wzięła udział w pięciogodzinnym webinarium ‘Taking English Teaching Online’, które zostało przygotowane przez Regionalne Biuro Języka Angielskiego przy Ambasadzie USA w Belgradzie.
 • 12 i 13 maja odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II.W rozgrywkach on-line wzięło udział 35. uczniów z klas LO: 17 osób z klasy 1ap, 14 osób z klasy 1 bp oraz 4 osoby z klasy 1b.
 • 13 maja odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia zdalne dla uczestników koła naukowego z języka angielskiego w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
 • 13 maja klasa 1a odbyła wirtualny spacer po Londynie. Zajęcia miały na celu poszerzanie zasobu słownictwa z języka angielskiego oraz poznawania zabytków krajów anglojęzycznych.
 • 14 maja klasa 1a stworzyła ‘graphicorganizers’, czyli graficzną interpretację słów poprzez przygotowanie: tłumaczenia, definicji, zdania z danym słowem oraz ilustracji. Zadanie zostało wykonane w ramach lekcji języka angielskiego, a jego celem była promocja kreatywności w nauczaniu języków obcych.
 • 14 maja klasa 2a utworzyła CoronavirusSniglet Dictionary, czyli słownik angielskich wyrazów związanych z COVID- 19, których nie ma w słowniku, a zdaniem uczniów powinny tam się znaleźć. Było to kolejne ćwiczenie propagujące kreatywność w nauczaniu języka angielskiego.
 • 18 maja w ramach lekcji historii klasy 1ap i 1bp ćwiczyły umiejętność pracy z drzewem genealogicznym, wykorzystując wirtualne puzzle, a także odbyły wirtualny spacer po Zamku w Malborku. Natomiast klasa 2a wybrała się z wirtualną wizytą do francuskiego Wersalu.
 • 18 maja  klasa II TCH rozpoczęła zdalne praktyki zawodowe.
 • 20 maja uczniowie klas 1, 2 oraz 3 liceum wzięli udział w sesji wiosennej konkursu języka angielskiego Olimpus. W tym roku rozwiązywanie testów konkursowych odbyło się on-line, a test składał się z 30 zamkniętych pytań.
 • 28 maja uczniowie i nauczyciele ZS w Wolbromiu podobnie, jak w poprzednim roku posiali kwiaty na terenie szkoły w ramach realizacji projektów ekologicznych „Łąkikwietne” i „Domki dla dzikich zapylaczy”. Tym razem akcja przeprowadzona została dzięki grantom otrzymanym od firmy Sumiriko Poland, jako element corocznej akcji „Razem zmieniamy świat”. Jesienią kolejny etap projektu, czyli sadzenie drzewek i krzewów.
 • W maju uczniowie z grupy informatycznej 1 klasy technikum przyłączyli się do projektu na platformie eTwinning pod tytułem “School at the Covid-19 time”. Podczas projektu uczniowie współpracują z partnerską szkołą z Włoch, LiceoClassicoStatale „J. Joyce”, a ich pierwszym zadaniem było zaprezentowanie siebie oraz naszej szkoły.
 • W maju klasa 3 BR rozpoczęła cykl 10 zajęć z doradztwa zawodowego prowadzonych zdalnie na platformie przez pracowników Powiatowego Urzędu Pracy.
 • W maju uczniowie uczący się języka niemieckiego wzięli udział w XIV Edycji Programu Insta.Ling dla Szkół. Program ten pomaga młodzieży w nauce słownictwa.
 • W maju uczniowie klasy 1bp wykonali projekt z języka angielskiego pt. “StayHealthy!”. W ramach projektu uczniowie podzielili się swoją opinią na temat zdrowego stylu życia w formie rozprawki, plakatu oraz prezentacji.

Skontaktuj się z nami!