header bottom lines

PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.

To hasło już 27 Akcji Sprzątania świata – Polska. Tym sposobem  chcemy zwrócić uwagę na różne problemy związane z nami – ludźmi – w kontekście faktu, że… śmiecimy. Tym razem szczególną uwagę poświęcimy plastikowi, a właściwie – jak mówią eksperci – odpadom z tworzyw sztucznych. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej. A przecież możemy zastanowić się nad redukcją lub nawet zrezygnowaniem z niektórych plastikowych produktów, których używamy każdego dnia. Znikoma wydaje się też nasza wiedza na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego recykling, a tym samym poprawną segregację naszych domowych śmieci.

Do akcji włączyła się młodzież z klasy 2Bp (grupa przyrodnicza) oraz 3A (grupa geograficzna) naszego Zespołu Szkół, która zebrała i posegregowała dziesiątki worków śmieci.

Wrzesień 17, 2020