header bottom lines

Nietypowe powitania pór roku u Traugutta!

Pierwszy dzień wiosny na łąkach kwietnych, pierwszy dzień jesieni wśród drzewek i krzewów ozdobnych…

Jak używać rydla? Co to jest torf? Skąd pani profesor wie, jak sadzić drzewka i krzewy? Te i inne pytania padały podczas nietypowego powitania jesieni u Traugutta.

Realizując projekty ekologiczne „Łąki kwietne” i „Domki dla dzikich zapylaczy”we współpracy z firmą Sumiriko Poland, wiosnę witaliśmy, siejąc nasiona roślin łąkowych, jesień zaś rozpoczęliśmy, sadząc wokół szkoły drzewka i krzewy. Uczniowie z klas 2B i 3A, a także 2 TI, wraz z nauczycielkami geografii i biologii, zasadzili ponad 20 drzewek i krzewów ozdobnych, które mamy nadzieję, zakwitając na wiosnę, będą cieszyć nie tylko nasze oczy, ale też dzikich zapylaczy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Jackowi Haberce – właścicielowi Piekarni u Jacka, za wsparcie młodzieży drożdżówkami i pizzerinkami, które smakowały wyśmienicie i dodały sił do ciężkiej pracy.

Wrzesień 23, 2020