header bottom lines

ŁĄKI I HOTELE

Jeszcze w październiku udało nam się zamknąć projekty: „Łąki kwietne” i „Domki dla owadów zapylających”, które mogliśmy zrealizować dzięki grantom uzyskanym z firmy SUMIRICO.

Projekt „Łaki kwietne”, był kontynuacją rozpoczętej w zeszłym roku akcji z okazji rozpoczęcia wiosny, przekopywania terenu  wokół szkoły  i siania nasion traw, bylin i kwiatów. Akcja miała na celu nie tylko uatrakcyjnienie terenu, ale i wiele innych funkcji przyrodniczych i ekologicznych. W tym roku dzięki grantowi powiększyliśmy teren łąk i również dosialiśmy nasiona w miejscach istniejących już. Łąki stały się inspiracją dla drugiego projektu „Domki dla owadów zapylających”. Zauważyliśmy, że zeszłoroczne łąki stały się jadłodajnią dla wielu pożytecznych owadów, dlatego zaprosiliśmy je do zamieszkania na stałe na terenach wokół szkoły i stworzyliśmy dla nich miejsca schronienia, właśnie domki a dla niektórych przylatujących tylko na wakacje hoteliki. Żeby udomowić „nasze” owady posadziliśmy również krzewy i drzewka kwitnące – miododajne.

W akcję bardzo mocno zaangażowała się młodzież szczególnie z klas przyrodniczych.

 Zapraszamy na  wiosnę, kiedy przyroda obudzi się do życia, żeby zobaczyć efekty naszej pracy!

Październik 30, 2020