header bottom lines

JABŁKA, GRUSZKI I … RZODKIEWKI – WITAMINY „OD PODSZEWKI”

Dnia 24 marca, w ramach X edycji projektu integracyjnego „Współistnienie czy współdziałanie? Mądra integracja”, uczennice klasy 1a LOi II TCHP, pod czujnym okiem pani Joanny Kulczyk i pani Magdaleny Kołdras,przeprowadziły zdalnie zajęcia plastyczne dla wychowanków wolbromskiego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego. Kolejne w tym roku spotkanie projektowe skoncentrowane było na tematyce zdrowego sposobu odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem bogactwa witamin oraz minerałów, zawartych w owocach i warzywach. Istotną poruszoną kwestią, z którą zgodzili się wszyscy uczestnicy zajęć była też rezygnacja z napojów słodzonych na rzecz wody, która sama w sobie zdecydowanie korzystniej wpływa na nasz organizm. Trzeba przyznać, iż nasi koledzy z OREW-u byli w tej dyskusji bardzo aktywni i ochoczo zadawali pytania naszym dziewczętom. Spotkanie to zaowocowało kolorowymi plakatami, które w swoim przekazie przekonywały o ogromnej, wręcz zbawiennej dla nas roli zdrowego odżywiania się oraz bezcennej wartości codziennego ruchu i uprawiania sportu. I choć zajęcia on-line nigdy nie zastąpią tradycyjnej formy współpracy/współdziałania, a w szczególności budowania relacji między uczestnikami projektu, to mamy nadzieję, że wszyscy tego dnia dobrze się bawili, pomimo odległości i dzielącego nas szklanego ekranu. Do zobaczenia podczas kolejnego projektowego działania!

25 marca, 2021